Braun IS 2055 BK

Model, který na první pohled zaujme unikátním a kompaktním designem a splní vám přání malého, skladného, avšak výkonného produktu z kategorie parních generátorů. Braun IS 2055 BK snoubí sílu parního generátoru, praktického kompaktního designu a pohodlí – přičemž vám ušetří 50 % času a místa. Díky DoubleSteam technologii a výkonu páry o 100 % vyšší než u standardních napařovacích žehliček, můžete zkrátit čas určený na žehlení až o polovinu. Mezi další technologie patří také světově první 3D FreeGlide technologie. Díky směrem nahoru zaoblené žehlící ploše žehlička lehce přejíždí přes knoflíky a zipy bez zadrhávání – a to i při žehlení směrem dozadu. Navíc se může pochlubit unikátní žehlicí plochou EloxalPlus, jenž zajistí mimořádnou kluznost.

Poloviční rozměry, stejný výkon

Inovativně navržený vertikální design je vytvořen tak, aby byl generátor lehký a malý. Zabírá o 50 % méně místa oproti klasickým parním generátorům Braun, díky čemuž získáte více místa na žehlicím prkně. Navíc vám usnadní komplikace, když jej nepoužíváte. Je navržen tak, aby se vešel i do úzkých prostor. Šetří tak místo ve skříni, díky čemuž je uskladnění jednodušší.

Parní ráz
eloxované
Rovnoměrné dávkování páry
125 g/min

• , zakoupeno v Electro World

Doposud jsem žehlila jen klasickou napařovací žehličkou. Tato je sice lehčí, ale chce se to naučit určitou obratnost v manipulaci s ní. Zatím mi moc nevyhovuje , že je žehlička napevno spojená s nádobou na vodu, všude tedy musí spolu. Když vylévám vodu z nádobky, musím tahat i žehličku a naopak. Chce to cvik. Bydlím v malém bytě, pravidelně po zehleni musím uklízet žehličku i prkno, takže odnášet celý žehlicí přístroj a vylévat vodu z nádobky. Také nemám úplně superstabilní odkládací plošku na prkně, tudíž se sem bojím umístit celý žehlicí přístroj včetně zeglicky, aby pri žehlení nespadla,takže umistenimna samotném prkně si bohužel zmenšuji žehlicí plochu. Toto jsou velké mínusy nového způsobu žehlení. Za plus považuji, že žehlička žehlí a napařuje opravdu výborně! Takže za mé v průměru asi stejný komfort žehlení jako predtim. Na jedné straně nová plus a na druhé i nová mínus.

• krásně žehlí
    • menší, skladný

zatím žádný

• , zakoupeno v Electro World

V turbo režimu prožehlí obě nohavice kalhot najednou z obou stran. Při přechodu z normální žehličky je třeba pouze si zvyknout neopařit se výrazně větším množstvím páry. Nemusí se hlídat teplota a bát se, že člověk něco "připálí". Dají se rovnou žehlit všechny běžné materiály. Na ty super citlivé se žehlička dá přepnout do režimu eco.
    Dala se sehnat i v bílo-zelené barvě a levněji, ale jsem rád, že jsem připlatil cca 300 Kč za černo-modrou. Vypadá luxusněji.
    Už bych si normální napařovačku nekoupil. Nemám srovnání s jinými parními generátory, ale za ty peníze se domnívám, že žehlí skvěle. Vše je rovné a hladké.

Parní ráz
eloxované
Rovnoměrné dávkování páry
125 g/min

Dvakrát více páry

Braun IS 2055 GR vytváří více než dvakrát větší množství páry než klasické napařovací žehličky, díky čemuž je čas věnovaný žehlení o polovinu kratší. Parní výkon je o 100 % vyšší. Abyste se zbavili všech záhybů a pomačkání stačí, když místo přežehlíte jen jednou a ne dvakrát, jak jste byli zvyklí u běžných žehliček.
Dvakrát více páry

Knoflíky a zipy nejsou překážkou

Světově první 3D FreeGlide technologie je standardem u všech parních generátorů Braun a je inspirována designem snowboardu. Díky směrem nahoru zaoblené žehlicí ploše žehlička lehce přejíždí přes knoflíky a zipy bez zadrhávání – dokonce i při žehlení směrem dozadu. Díky tomu je žehlení snazší a rychlejší, jelikož polovina vašich pohybů při žehlení jde směrem dozadu.
Knoflíky a zipy nejsou překážkou

Chytrá ochrana oděvů

Technologie iCare je nejlepší přítel vašeho šatníku. Bez ohledu na to, kolik času u žehlení trávíte, co při žehlení potřebujete vy nebo vaše oděvy – díky technologii iCare zažijete žehlení rychlejší a jednodušší. Chytrá technologie iCare chrání vaše prádlo bezpečnou teplotou pro všechny druhy látek a poskytuje chytrou ochranu oděvů. Už žádné plýtvání časem při čekání na nahřátí či ochlazení žehličky. Technologie iCare ušetří nejen váš čas a nervy, ale navíc budete s výsledky spokojeni.
Chytrá ochrana oděvů

Eco režim

Pro jemné tkaniny si zvolte režim ECO. Ušetříte tak více než 30 % energie, aniž by to mělo vliv na skvělé výsledky.
Eco režim

Místo pro kabel

Kabel spojující žehličku se základnou se dá jednoduše složit a uložit do speciálního prostoru na boku základny a pohodlně jej tak uschovat. Přívodní kabel lze rychle a snadno omotat kolem základny.
Místo pro kabel

Model, který na první pohled zaujme unikátním a kompaktním designem a splní vám přání malého, skladného, avšak výkonného produktu z kategorie parních generátorů. Nový Braun IS 2055 BK CareStyle Compact snoubí sílu parního generátoru, praktického kompaktního designu a pohodlí – přičemž vám ušetří 50 % času a místa. Díky DoubleSteam technologii a výkonu páry o 100 % vyšší než u standardních napařovacích žehliček, můžete zkrátit čas určený na žehlení až o polovinu. Mezi další technologie patří také světově první 3D FreeGlide technologie. Díky směrem nahoru zaoblené žehlící ploše žehlička lehce přejíždí přes knoflíky a zipy bez zadrhávání – a to i při žehlení směrem dozadu. Navíc se může pochlubit unikátní žehlicí plochou EloxalPlus, jenž zajistí mimořádnou kluznost.

Inovativně navržený vertikální design Braun IS 2055 BK CareStyle Compact je vytvořen tak, aby byl generátor lehký a malý. Zabírá o 50 % méně místa oproti klasickým parním generátorům Braun, díky čemuž získáte více místa na žehlicím prkně. Navíc vám Braun IS 2055 BK CareStyle Compact usnadní komplikace, když jej nepoužíváte. Je navržen tak, aby se vešel i do úzkých prostor. Šetří tak místo ve skříni, díky čemuž je uskladnění jednodušší.

Nový Braun IS 2055 BK CareStyle Compact vytváří více než dvakrát větší množství páry než klasické napařovací žehličky, díky čemuž je čas věnovaný žehlení o polovinu kratší. Parní výkon je o 100 % vyšší. Abyste se zbavili všech záhybů a pomačkání, stačí když místo přežehlíte jen jednou a ne dvakrát, jak jste byli zvyklí u běžných žehliček.

Dokumenty

• hmotnost
    • funkce páry
    • celkové provedení, zpracování
    • barevná kombinace
    • rychlost ohřevu

Než jsem koupil tento generátor, hledal jsem napařovací žehličku. Díval jsem se na různé modely v obchodě, ale tyto moderní žehličky jsou velké a těžké a nemohl jsem se rozhodnout. Kamarád mi poradil, že je lepší koupit generátor. Začal jsem procházet internet, číst, šel jsem do obchodu sledovat je naživo, na prodejnách při trošce štěstí můžete potkat děvčata které generátor předvádí. Braun byl vybrán kvůli malé velikosti stanice a samotné žehličce. Je dobře provedený a vypadá esteticky. První žehlení bylo trochu stresující, protože jak se ukázalo, musím si koupit novou desku. Měl jsem starou desku s vrchní deskou z dřevovláknitých desek a pro odvod páry je potřeba deska se sítí. Generátor vypadá provedením velice luxusně kombinace barev je moc povedená.
    A jako hlavní výhodu vidím to že se nemusí nastavovat teplota,
    takže nemusíte prádlo třídit a žehlíte jak vám přijde pod ruku.

• krásně žehlí
    • menší, skladný

zatím žádný

• Rozhodně lepší než napařovací žehlička
    • Zaoblená plocha je překvapivě užitečná
    • Žehlička padne do ruky
    • Na to aby to bylo skladné je to docela do výšky
    • Nemotorné dolévání vody

Celkem vzhledově pěkný parní generátor. Na úkor kompaktnosti sice postrádá trochu více páry oproti jeho větším bráškům, které jsem měl možnost vyzkoušet. Sice je o dost levnější, což je výhoda, ale pořád mi to přijde docela dost. Nicméně, říct, že spokojený jsem můžu. Žehlí se s tím dobře.

• malý, ale výkonný
    • rychle se nahřívá
    • napájecí kabel není zas tak dlouhý

Před koupí žehlící stanice jsem měla napařovací žehličku, která se mi po 10 letech rozbila. Ke koupi mě přemluvila slečna prodavačka na prodejně. Rozhodně jsem neplánovala koupit si stanici, vždy jsem byla pro napařovací žehličky (kvůli skladování v malém bytě), ale slečna byla tak ochotná a milá, vše mi ukázala, stanici zapnula a jakmile jsem viděla, že stanice vydává víc páry než žehlička, okamžitě jsem se zamilovala a musela jsem ji koupit. Za mě obrovská spokojenost, neznám nic lepšího na snadné žehlení. Jen mi vadí, že napájecí kabel není až zas tak dlouhý. Ale jinak, všem doporučuji zvážit koupi!

• Velikost a lehkost parního generátoru
    • Žehlení přes zipy, knoflíky
    • Kvalita za rozumnou cenu
    • Nemusím nastavovat teplotu

Parní generátor jsem si pořídil před půl rokem a jsem s ním moc spokojený. Kromě toho, že je lehký a nezabere moc místa, je také velmi kvalitní a dal jsem za něj poměrně nízkou částku vzhledem k výkonu. Žehlící plocha se mi doteď nepoškrábala - a to přejíždím přes zipy i knoflíky. Líbí se mi taky, že už nemusím nastavovat teplotu a nic se nespálí. U své staré žehličky jsem musel vždy dlouho čekat, než se mi nahřála z nižší na vyšší teplotu. Při prvním zapnutí je také velmi rychle nahřátá, takže za mě super koupě pro úsporu času.

• skladný
    • krásný design
    • snadná manipulace
    • dlouhý napájecí kabel
    • nádobka na vodu se nedá samostatně vytáhnout

Při hledání parního generátoru jsem dost koukal na cenu.
    Cena výkon mi nakonec dopadl tento jako nejlepší možnost a taky se mi po pár žehlení osvědčil. Žehlení s ním jde samo a zvládne to i takové nemehlo jako já :D. je to o dost jednoduší nežli žehlení klasickou žehličkou. Tento typ generátoru jsem si vybral také díky jeho designu a skladnosti. Žehlení s ním je snadné časově nenáročné a prádlo je krásně vyžehleno. Jediné co mi trochu vadí je, že se nedá vytáhnout nádobka na vodu, ale musí se vzít při nutnosti dolití vody celí generátor. Ale tento problém vyřešíte s obyčejnou pet flaškou. Jestli přemýšlíte nad tímto generátorem tak jako jsem nad ním přemýšlel já mohu vám ho s čistým svědomím doporučit. vše co jsem od něho očekával bez problému zvládá.

• Kvalitní žehlící plocha
    • Krásný kompaktní design
    • Nemusím nastavovat teplotu
    • Vysoký výdej páry
    • Musí se dokupovat odvápňovací kazety

Parní generátor má opravdu kvalitní nepoškrábatelnou a krásně kluzkou žehlící plochu, takže bez problému přejíždím přes kapsy i knoflíky bez jediného zadrhnutí. Velkou výhodou je, že nezabere moc místa při skladování ani na žehlícím prkně. Tento typ jsem si vybrala hlavně proto, že se nemusí nastavovat teplota a jednoduše přepínám jen mezi klasickým výdejem páry a "eco" režimem pro jemnější látky. Výdej páry je více než dostačující, velký koš prádla mám vmžiku hotový. Plusem i minusem na závěr jsou pro mě odvápňovací kazety, které zabraňují usazování vodnímu kameni při užívání kohoutkové vody a jednoduše se jen vymění po nějaké době za novou (rozsvítí se kontrolka, takže víte kdy vyměnit), ale je to pak investice navíc. Ale za ušetřenou námahu s odvápňováním to asi stojí.

• šetří místo
    • jedinečné barevné provedení
    • speciální prostor pro uložení kabelu
    • uzamykatelný systém
    • někdy z něj kape voda

Od doby co mám tento parní generátor se těším na žehlení, protože si hravě dokáže poradit díky dostatečnému parnímu výkonu 120 g/min. se všemi druhy prádla. Žehlička je lehoučká do ruky, byla jsem zvyklá na těžší. Přijde mi, že občas z něj ukápne na prádlo/žehlící prkno pár kapek vody, což mě trošku děsí. Musím však pochválit chytře vymyšlený prostor pro uložení kabelu, nikde mi totiž nezavazí a ani o něj nikdy nemůžu zakopnout, jako např. u napařovací žehličky.

• Černo-modrý atraktivní design
    • Vertikální napařování
    • Zahnutá, odolná žehlící plocha
    • Lehká do ruky
    • Cashback
    • Skladnost
    • Rád bych vytáhnul třeba jenom zásobník na vodu, nerad chodím s celým generátorem pro vodu.
    • Kabel z té kulaté základny k žehličce mohl být delší

Chtěl jsem si trochu polepšit od klasické napařovací žehličky, tak jsem si koupil tuhle krásku a musím říct, že jsem spokojený. Sice to pořád není tak, že by mě žehlení bavilo, nebo bylo snadné a čas nekonzumující, ale ten výsledek jde prostě rozeznat od té klasické žehličky. Mé košile jsou jedním tahem krásně dohladka a šetrně vyžehleny. Nemusím ani nastavovat tím kolečkem teplotu, takže prostě přijdu a žehlím. Nějakou páru to i vyplivne, takže dožehlím i na ramínku. Zatím jsem s tímto parním generátorem spokojený a můžu vřele doporučit.