TEFAL SV 7030 E0

• prozatim velmi dobry
  • , zakoupeno v Eberry.cz

• rychlé nahřátí, "těžká" žehlička, fungující vertikální napařování
    • nevyzpytatelný proud páry

Protože mi při šití roušek „odešla“ moje milá parní stanice Tefal model 2820, která mi báječně sloužila 13 let a už nešla opravit. Vybrala jsem si parní generátor TEFAL SV 7030 E0.
    Jenže moje stará 2820 fungovala tak, že se do tlakové nádoby nalila voda (sice jen 0,7 l), která se během 5 minut ohřála. Vzala jsem do ruky žehličku a při žehlení vždy držela na spodní straně rukojeti umístěný spínač páry. Tedy vždy při kontaktu s žehleným předmětem také žehlička vypouštěla konstantní proud páry. Skvělé. Když jsem žehličku postavila, abych si žehlený předmět posunula, žehlička pouze hřála, žádná pára nevycházela. Pára se regulovala (spustila) pouhým stisknutím spínače v rukojeti, při jeho puštění pára přestala vycházet.
    Nový generátor SV 7030 je jiný. Pára z žehličky nevychází ihned po zmačknutí spínače v rukojeti; nejdřív sepne čerpadlo (které je mimochodem poměrně hlučné) a teprve po 3-5 vteřinách (podle nastavené teploty) začne vycházet pára. Proud páry je většinou nejintenzivnější, když žehličku odložím, abych si posunula žehlený předmět – žehlička si mocně a dlouze odfoukne. Vypouštění páry je poměrně nevyzpytatelné. Musím si na to zvyknout, že je třeba nejdřív natlakovat, potom teprve žehlit, pustit spínač páry avšak stále držet žehličku za madlo a dál žehlit, protože pára po uvolnění spínače stále vychází (cca tak 2-4 sekundy, opět v závislosti na nastavení teploty). Pokud žehlíte předmět typu utěrky, povlečení, které se žehlí po celé ploše a můžete si je posouvat jednou rukou, jde to, ale když přijde na řadu košile, triko, se kterými je stále potřeba hýbat a upravovat na prkně (jednou rukáv, pak límec), je dost nepraktické, že Vás pára neposlouchá a paří, jindy něž když mačkáte spínač.
    Ano, žehlička je těžká, ale to vnímám jako výhodu (mám pocit, že lépe žehlí).
    Vertikální žehlení funguje dobře (ovšem není tak dokonalé jako to horizontální).
    Nahřátí je velmi rychlé, do jedné minuty, doplňování vody úžasně snadné.
    Uvnitř nádoby na vodu je filtr, který je třeba měnit, když parní generátor „řekne“ (zatím netuším, jak často bude odvápňování probíhat, ale je to další náklad navíc v podobě nákupu specifických filtrů, i když jeden náhradní filtr byl součástí dodaného zboží).
    Jinak výsledné žehlení (když se mi podaří synchronizovat žehličku a páru) je výborné.
    Nádoba dostatečně objemná (ještě jsem nemusela dolévat vodu v průběhu jednoho žehlení o objemu 3 – 4 praček).

• , zakoupeno v ONLINESHOP.cz

120 g/min
Tlak páry
5.5 bar

Vyzkoušejte plnou svobodu pohybu

Parní generátor Liberty poskytuje rychlé napařování, jednoduché použití a řadu vyspělých funkcí.

Rychlé žehlení nebylo nikdy snazší

Zažijte rychlé a maximálně praktické žehlení v jednom, spolu s vyjímatelným zásobníkem na vodu pro snadné plnění a bezproblémové žehlení.

Skvělé výsledky ve zlomku času

Tlak čerpadla 5,5 bar a nepřetržitá produkce páry 120 g/min. umožňují rychlé žehlení všech typů textilií.

Výkonný parní ráz na odolné záhyby

Vyzkoušejte hrubou sílu parního rázu 310 g/min., abyste vyhladili bez námahy i ty nejodolnější záhyby.

Bezkonkurenčně praktický a bezpečný

Lock systém zajišťuje díky maximální bezpečnosti při přenášení a skladování vysokou míru praktičnosti a bezpečnosti.

Vysoce kompaktní konstrukce

Kompaktní konstrukce, navržena pro maximálně praktické a snadné použití, zabere menší prostor než list papíru o velikosti A4.

Dlouhodobě vysoký výkon páry

Odvápnění pomocí kazety zajišťuje maximálně snadnou údržbu, jejíž údržba jediným krokem zajišťuje bezstarostné používání a dlouhodobý parní výkon.

Více účelové vertikální napařování

Tato univerzální funkce je dokonalá pro doladění oděvů na poslední chvíli a umožňuje napařování obleků, jemných tkanin a závěsů.

Vylepšená kluznost

Keramická žehlicí deska zajišťuje vylepšenou kluznost pro snazší a příjemnější žehlení.

Eco režim pro úsporu energie

Eko nastavení snižuje spotřebu energie a současně zajišťuje rychlé napařování.

Rychlé 2minutové zahřívání

Díky rychlému 2minutovému zahřívání můžete začít žehlit během chviličky.

Vlastnosti produktu

• příkon: 2200 W
  • výstup páry: 120 g/min.
  • parní ráz: 310 g

vodní čerpadlo tlak páry: 5,5 bar svislé napařování ruční nastavení páry a teploty čas zahřívání : 2 min. keramická žehlící plocha průběžný rozptyl páry objem odnímatelné nádržky na vodu: 1,5 l průběžné doplňování automatické vypnutí

Eco režim délka napájecího kabelu: 1,6 m přívodní hadice na páru systém zamykání funkce Anti scale proti usazeninám upozornění na usazeniny barva: bílá/modrá

2zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v K24.cz

• prozatim velmi dobry
  • , zakoupeno v Eberry.cz

• rychlé nahřátí, "těžká" žehlička, fungující vertikální napařování
    • nevyzpytatelný proud páry

Ano, žehlička je těžká, ale to vnímám jako výhodu (mám pocit, že lépe žehlí).
    Nahřátí je velmi rychlé, do jedné minuty, doplňování vody úžasně snadné.

• , zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• používám krátce ale nenašel jsem negativa

ONLINESHOP.cz (prodejce)

děkujeme za Vaši recenzi produktu a budeme se těšit
    na Vaše další nákupy.
    Přejeme pěkný den.
    ONLINESHOP.CZ

• prizniva cena
    • dle Dtest vynikajici pomer cena/vykon
    • splni potreby temer stejne jako nekolikrat drazsi podobne produkty
  • , zakoupeno v MALL.CZ

• za tu cenu splní očekávání
    • krátký kabel, vysoká hmotnost

Uspokojí, ale nenadchne. Za ty peníze je to v pohodě, krom výše uvedeného není co vytknout. Nelze očekávat zázraky, ale vyžehlí dobře a zatím funguje bez problémů.

• trochu hlučnější
  • , zakoupeno v MALL.CZ

Zatím si musím s výrobkem lépe seznámit, proto není mé hodnocení plně objektivní.

• , zakoupeno v ElektroInternet.cz

• Odnimatelna a pruhledna nadoba na vodu...

Je tezsi...

• , zakoupeno v ElektroInternet.cz

Žehlička je dost těžká , při delším žehlení musí bolet ruka.
    Jinak napařuje celkem dobře, za tuto cenu je to povedený výrobek. Přesto, jelikož byla na mne moc těžká , tak jsem tento výrobek vrátila zpět prodejci.

• , zakoupeno v OKAY.cz

• Výborně funguje